Wybory 2019 – zaskakujące nazwiska na liście kandydatów z naszego okręgu

0

13 października odbędą się wybory parlamentarne, w których wybierzemy posłów i senatorów na kolejną czteroletnią kadencję.

Do wtorku (3.09) komitety wyborcze mogły zgłaszać swoich kandydatów. W naszym okręgu (nr 30) chrapkę na poselski mandat mają m.in. były wójt Ornontowic Kazimierz Adamczyk, obecny starosta naszego powiatu Mirosław Duży, dyrektor SP 4 w Jaskowicach Aleksandra Ratka–Bossard, orzeska radna Grażyna Bortlik oraz były orzeski radny Adam Kurpas.

Pełna lista kandydatów do Sejmu z okręgu nr 30 (który obejmuje powiat mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Rybnik, Żory i Jastrzębie–Zdrój) kształtuje się następująco:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. KRZĄKAŁA Marek Grzegorz 
2. GADOWSKI Krzysztof Jan 
3. LENARTOWICZ Gabriela Teresa 
4. GASZKA Anna Małgorzata 
5. GABRYŚ Bartłomiej Józef 
6. PROFASKA Marek Bogusław 
7. KANTOR Halina Maria 
8. KOZIELSKI Mirosław Leszek
9. SERWATKA Grzegorz Sebastian 
10. DUŻY Mirosław Piotr 
11. KILJAŃCZYK Wojciech Piotr 
12. SKOWRON Joanna Ewa 
13. RZACZEK Beata Katarzyna 
14. POLOK Olga Maria
15. JELONEK Jerzy Mieczysław 
16. PIEKOSZOWSKA Weronika Małgorzata 
17. WŁASIEWICZ Gabriela Agnieszka 
18. DYBIEC Krzysztof Michał

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. FRITZ Roman Henryk
2. KURPAS Adam Jerzy 
3. MAKAREWICZ Konrad Karol 
4. MARON Tadeusz 
5. TOMECKA Małgorzata 
6. GORZOCH Grzegorz 
7. BURKACKA Joanna 
8. PYSZNY Justyna Dorota doradca 
9. LECH Mirosław 
10. PIECHOCZEK Paweł Grzegorz 
11. ANTONIK-FAIKIS Aneta Halina 
12. SZATYŁO Alan Hieronim
13. MACIAŚ Aneta Anna 
14. GRABIEC Jarosław
15. KUCHARCZYK Justyna Natalia 
16. ILNICKA Paulina Sandra 
17. LANUSZNY Jacek Szymon 
18. COFALIK Hanna Dorota

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. PILISZEK Grzegorz Kazimierz 
2. HULIM Wiesława Joanna 
3. MYŚLIWIEC Bogdan Czesław 
4. MACHNIK Sylwia
5. SMYCZEK Adam Sebastian
6. BORTLIK Grażyna Gabriela 
7. POSTAWKA Henryk Sławomir 
8. SZYMURA Jacek Arkadiusz 
9. RYCHŁY Piotr Sylweste
10. ADAMCZYK Kazimierz Stanisław 
11. OLEKSIŃSKI Artur Rafał 
12. WALISZEWSKA Maria Teresa 
13. POJDA Aleksander Jakub 
14. RDUCH Stanisław Alojzy
15. NYCZKA Barbara Aleksandra 
16. KULAWIK Elżbieta Maria 
17. DĄBROWSKA Janina 
18. KARASEK Bronisław

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. PIECHA Bolesław Grzegorz 
2. WOŚ Michał Piotr 
3. SOBIERAJSKI Czesław Stanisław 
4. GAWĘDA Adam 
5. MATUSIAK Grzegorz
6. DUTKIEWICZ Katarzyna Maria
7. GLENC Teresa parlamentarzysta Gorzyczki 
8. RAJCA Cezary Dominik
9. SZUTKA Mirela Elżbieta 
10. SZCZĘSNY Jarosław Zbigniew

11 RATKA-BOSSARD Aleksandra Katarzyna
12. SZYMURA Karol Bogusław 
13. SZYMICZEK Alojzy Jan 
14. GARUS-KOPERTOWSKA Angelika Krystyna 
15. KASPAREK Urszula Zofia 
16. KODURA Maria 
17. LAZAR Jerzy Bolesław 
18. WAWRZYCZEK Daniel Emilian

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. KOPIEC Maciej Kamil 
2. NOWAK Mirosław Krzysztof 
3. SMOLIŃSKI Zdzisław 
4. KUSTRA Hanna Joanna
5. URBAŃCZYK Piotr Aleksander
6. WITALA-SŁUGA Ilona Beata 
7. POŻAROWSZCZYK Andrzej
8. NOSIADEK Izabela Małgorzata 
9. SIEŃKO Patrycja Anna
10. LEONARSKI Tomasz Marek 
11. GRANICZKA Roman Wojciech 
12. GONSIOR Agnieszka Dominika 
13. KORBEL Agnieszka Lidia 
14. KWAŚNY Piotr
15. SOBIK Zofia 
16. RYCZKOWSKA Agnieszka Barbara
17. KALINOWSKA Iwona Maria 
18. LIGAS Jarosław Piotr

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. URBAŃCZYK Maciej Krzysztof 
2. PRUS Dariusz Mirosław 
3. MOTYCZKA Danuta Agata 
4. PUSTELNIK Adam Ferdynand 
5. OSUCH Paweł 
6. JAROSZ Natalia Agnieszka 
7. KOSIŃSKI Damian 
8. STRACH Elżbieta Maria 
9. GIERCZYCKI Tomasz Krzysztof 
10. BIAŁOŃ Tomasz 
11. STRACH Izabela Urszula

Z kolei do Senatu z naszego okręgu (nr 73) kandydują wyłącznie mieszkańcy Rybnika:

  1. HELIS Paweł (Ślonzoki Razem)
  2. PIECHA Wojciech (PIS)
  3. WOLNIK Grzegorz (Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni).

Zostaw komentarz