Rowerzysta potrącony w centrum Mikołowa

0

W ostatnim czasie mikołowska policja odnotowuje sporo przypadków zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Wczoraj po południu doszło do kolejnego wypadku. Ze złamanym żebrem do miejskiego szpitala trafił 45-letni mikołowianin, po tym jak kierujący samochodem osobowym mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawcy zatrzymano prawo jazdy.

Wypadek miał miejsce po godzinie 13.00  w centrum Mikołowa na rondzie (przy skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej, Krakowskiej i św. Wojciecha). Kierujący renault, 37-letni mieszkaniec Katowic, jadą od ulicy św. Wojciecha i wjeżdżając na rondo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jądącym rowerzystą, 45-letnim mieszkańcem Mikołowa. Poszkodowany z ogólnymi potłuczeniami trafił do mikołowskiego szpitala. Okazało się, że ma złamane żebro.

Czynności w sprawie trwają. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że rowerzysta to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Kierujący pojazdami mechanicznymi mają obowiązek respektować przepisy względem kierujących tymi jednośladami dokładnie w ten sam sposób, jak wobec kierujących samochodami.

INFO: KPP Mikołów

Zostaw komentarz