Podsumowanie działań „Sierpniowy weekend”

0

Wydłużony w tym miesiącu – z uwagi na przypadające w dniu 15 sierpnia święto – weekend policjanci mikołowskiej drogówki oceniają jako wyjątkowo spokojny. Po aż pięciu dniach wzmożonych działań czas przejść do ich podsumowania i spojrzeć na liczby w kilku istotnych kategoriach. Słoneczna pogoda i dosyć sprzyjająca aura spowodowała, że kierowcy jeździli ostrożnie. Oczywiście nie obyło się bez mandatów ani nietrzeźwych kierujących.

Podczas działań policjanci prowadzili wzmożone kontrole ruchu drogowego zwracając szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów oraz bezpieczeństwo przewożonych osób. Do działań wykorzystano radiowozy wyposażone w wideorejestratory, patrole używały ręcznych mierników prędkości.

Podsumowanie działań „Sierpniowy weekend” na terenie powiatu mikołowskiego, w dniach 14 sierpnia godzina 14.00 do 18 sierpnia godzina 22.00. Do obsługi skierowanych było 36 policjantów drogówki, którzy:

  • legitymowali 222 osoby
  • skontrolowali 182 pojazdy
  • ujawnili 154 wykroczenia w ruchu drogowym
  • nałożyli 127 mandatów karnych, zastosowali 16 pouczeń, w 11 przypadkach skierowane zostaną materiały do sądu rejonowego
  • wykonali 1251 badań trzeźwości, w trakcie których ujawniono 3 osoby nietrzeźwe ( wynik badania na zawartość alkoholu w organiźmie powyżej 0,5 promila) oraz 5 osób w stanie po użyciu alkoholu ( poniżej 0,5 promila alkoholu w organiźmie)
  • zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych oraz 10 dokumentów prawa jazdy ( z czego 2 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości 50km/h w obszarze zabudowanym, w świetle obowiązujących przepisów ci kierowcy na najbliższe trzy miesiące pożegnają się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.)

W ciągu tych pięciu dni doszło w sumie do 8 zdarzeń drogowych: 1 wypadku oraz 7 kolizji.

Sami policjanci oceniają ten okres jako bardzo spokojny, kierowcy wykazywali się dużą rozwagą i rozsądkiem.

INFO: KPP Mikołów

Zostaw komentarz