Orzesze -trwają zapisy na EDK 2019

1
292

Na stronie www.edk.org.pl trwają zapisy na tegoroczną EDK, czyli Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 12 kwietnia.

Założenie tej akcji jest proste. W okresie bezpośrednio poprzedzającym Wielki Tydzień wyposażeni w wygodne buty, czołówki, mapy oraz w krzyże pielgrzymi wyruszają w nocny, kilkudziesięciokilometrowy marsz. W ciszy, samotnie lub w małych grupach odwiedzając plenerowe stacje drogi krzyżowej przygotowują się  do wewnętrznego przeżywania okresu zmartwychwstania pańskiego.

Ideę tą zapoczątkował w 2010 roku inicjator m.in. „Szlachetnej paczki” ks. Jacek WIOSNA Stryczek. W tym roku EDK będzie obecna w 277 miejscowościach z 25 państw, a do wyboru uczestników pozostaje aż 639 tras (liczby ciągle rosną). Cztery z nich rozpoczną się w Orzeszu.

EDK Orzesze:
-Droga Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – 50 km z Orzesza do Turzy Śląskiej;

-Droga Świętego Wawrzyńca – 41 km okrężna trasa wokół Orzesza

-Droga Ducha Świętego – 27 km okrężna trasa na wzór EDK wokół Orzesza;

EDK Zawada:
-Niebieska -Przemienienia Pańskiego – 46 km wokół Orzesza;

Ze wspomnianej we wstępie strony uczestnicy mogą również pobrać specjalną aplikację na telefony komórkowe, która pokazuje lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą i zawiera rozważania w formie tekstowej oraz audio.

Wymarsz odbędzie się spod kościołów pw. NNMP w Orzeszu oraz Przemienienia Pańskiego w Zawadzie 12 kwietnia po wieczornych mszach świętych.

1 komentarz

Zostaw komentarz