Młodzi druhowie na obozie w Węgierskiej Górce

0

82 uczestników oraz 8 opiekunów uczestniczyło w kolejnym powiatowym obozie szkoleniowo-wypoczynkowym zorganizowanym dla młodych strażaków z formacji ochotniczych z naszego powiatu.

Tegoroczny obóz, który trwał od 24 czerwca do 6 lipca w Węgierskiej Górce, był rekordowy pod względem liczby uczestników, ale również wyjątkowy, ponieważ udział w nim brała młodzieży z jednostki ochotniczej z Nowego Jiczyna w Czechach oraz jednostek OSP gminy Goleszów. Całością kierował druh Jacek Klein.
Jego uczestnicy, a były to dziewczyny i chłopcy w wieku od 12 do 18 lat zakwaterowani zostali w Ośrodku Wypoczynkowym Azalia w Węgierskiej Górce. W czasie swego pobytu młodzi druhowie, nie tylko wypoczywali poznając Beskidy czy grając w piłkę i pływając w basenie, ale także podnosili swoje umiejętności. Czuwali nad tym strażacy z jednostek ochotniczych naszego powiatu oraz z Komendy Powiatowej PSP Mikołów, którzy wspólnie prowadzili szkolenie z obsługi sprzętu strażackiego, musztry, udzielania pierwszej pomocy i podstawowej wiedzy z zakresu pożarnictwa. Dodatkowo obozowicze odwiedzili komendę w Żywcu oraz jednostkę OSP w Węgierskiej Górce, gdzie na miejscu mogli poznać specyfikę służby w szeregach straży pożarnej. Informacje te na pewno okazały się przydatne w trakcie zorganizowanego 5 lipca egzaminu na stopień członka oraz dowódcy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
6 lipca w ostatnim dniu obozu odbyło się wręczenie certyfikatów jego uczestnikom. W uroczystości tej brali udział: wicestarosta mikołowski Tadeusz Marszolik, śląski komendant wojewódzki PSP w Katowicach nadbrygadier Jacek Kleszczewski, prezes zarządu powiatowego strażaków ochotników w Nowym Jiczynie Stanislav Kotrc, komendanci Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Mikołów Damian Krawczyk w Żywcu Krzysztof Grygiel oraz w Cieszynie Damian Legierski, członek zarządu wojewódzkiego OSP RP Sławomir Bijak oraz Wiesław Kawala, naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem starostwa powiatowego w Mikołowie.

INFO – Aktualności Powiatu Mikołowskiego
Fot. Wiesława Kawala

Zostaw komentarz