Dożynki w Ornontowicach – galeria zdjęć

0

W minioną sobotę Gmina Ornontowice była gospodarzem powiatowych Dożynek. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, oświaty i przede wszystkim – licznie zgromadzeni mieszkańcy Ornontowic i okolicznych miejscowości. 

Obchody Święta Plonów połączone były z jubileuszem 20. rocznicy powołania Powiatu Mikołowskiego oraz 25-leciem partnerstwa naszego Powiatu z Reńskim Powiatem Neuss, dlatego też poprzedzone były posiedzeniem Komitetów Partnerskich, podczas którego odnowiono umowę partnerską pomiędzy Reńskim Powiatem Neuss i Powiatem Mikołowskim. Po podpisaniu dokumentu przez starostów powiatów, tj. Mirosława Dużego i Hansa Jurgena Petrauschke, odbył się tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła, gdzie odbyła się ekumeniczna msza święta w intencji rolników. Dalsza część obchodów dożynkowych odbyła się w ornontowickim parku. Na początku przedstawiciele samorządowych władz podzielili dożynkowy chleb wypieczony z mąki z tegorocznych plonów i poczęstowali nim gości dożynkowych, następnie odbyły się występy lokalnych zespołów – na scenie zobaczyliśmy m.in. Śląskie Bajery, Marzanki, RZŚ Jaśkowiczanie, grupę Silesianie i Piotra Fesztera. 

Nie zabrakło też ciekawych atrakcji dla dzieci, które szalały na uwielbianych dmuchańcach, bawiły się ze szczudlarzami, robiły gigantyczne bańki mydlane i tworzyły piękne naczynia pod czujnym okiem wykwalifikowanego garncarza. 

Organizatorem Dożynek była Gmina Ornontowice, a nad całością czuwał nasz niezawodny team z Centrum Kultury i Promocji ARTeria. 

Zdjecia z ornontowickich Dożynek w Social Mediach:

Źródła:

https://www.facebook.com/Ornontowice/
https://www.facebook.com/marcin.kotyczka
https://www.facebook.com/zbigniew.machulik
https://www.facebook.com/miroslawduzy
https://www.facebook.com/events/578498496019023/
https://www.facebook.com/Aktualności-Powiatu-Mikołowskiego-984633874974354/

Zostaw komentarz