Czy orzescy nauczyciele będą strajkować?

0

Zaniepokojonych rodziców z pewnością nie pocieszyła wypowiedź Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Macha, który 28 marca podczas obrad VI Sesji Rady Miejskiej Orzesze poINFOrmował, że za strajkiem w Orzeszu opowiedziało się aż 13 placówek (5 przedszkoli i 8 szkół podstawowych). Dwie placówki się nie opowiedziały

https://www.facebook.com/GazetaTwojeInfo/videos/305215283488889/

Głos w tej sprawie zabrała również obecna na sesji Naczelnik Wydziału Edukacji Sylwia Krawczyk, która przyznała, że sprawa ewentualnego strajku jest bardzo skomplikowana. 28 marca w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z udziałem burmistrza, dyrektorów orzeskich szkół oraz przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego. Rozmowy dotyczące strajku mają toczyć się jeszcze 2 kwietnia w głównym oddziale ZNP w Katowicach. „Spotkamy się z nauczycielami ponownie w czwartek, 4 kwietnia i wtedy będzie można na tent temat powiedzieć coś więcej” –zapewnia naczelnik WE.

Planowana data strajku przewidziana jest od 8 kwietnia, jeśli do niego dojdzie, to od począwszy od tej daty nauczyciele będą deklarować w, czy w danym dniu strajkują, czy też nie. Dodatkowo pani naczelnik apeluje do rodziców: „proszę sprawdzać na bieżąco LIBRUSa i czytać ogłoszenia. Sekretariaty szkół i dyrektorzy będą na bieżąco informować rodziców o sytuacji.”

Zostaw komentarz