Bezpłatne przejazdy – karta ŚKUP (wrzesień)

0

INFOrmujemy, iż Gmina Ornontowice wykupi usługę bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych na obszarze Metropolii oraz gmin, dla których organizatorem komunikacji jest Metropolia, na okres jednego miesiąca tj. września br., dla uczniów w wieku 7-16 lat będących mieszkańcami Ornontowic.

Z związku z powyższym do czwartku, 29.08.2019 r., do godz. 14.00 można dostarczać karty ŚKUP do Urzędu Gminy (pokój 113) w celu zakodowania przejazdów. Karty po zakodowaniu będzie można odbierać w Urzędzie Gminy 30.08.2019 r. po godz. 12.00.

Dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej będą mogły podróżować bezpłatnie komunikacją publiczną po terenie Ornontowic (liniami autobusowymi) natomiast dzieci uczęszczające do szkół ponadpodstawowych w wieku do 16 lat będą mogły podróżować bezpłatnie po terenie dwóch i więcej miast (liniami autobusowymi i trolejbusowymi lub wyłącznie tramwajowymi).

Pierwszeństwo wykupu bezpłatnych przejazdów przysługuje dzieciom, które zgłosiły się w wyznaczonym terminie tj. do 20.06.2019 r. ponieważ Urząd Gminy zarezerwował środki w budżecie, w oparciu o liczbę w/w wskazanych zgłoszeń.

INFO: Urząd Gminy Ornontowice

Zostaw komentarz