87 mandatów -podsumowanie działań „Bezpieczny weekend- Wielkanoc” w powiecie mikołowskim

0

23 kwietnia o godzinie 6.00 zakończyła się prowadzona od piątku na terenie naszego województwa akcja „Bezpieczny Weekend-Wielkanoc”. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach powiatu mikołowskiego czuwało 46 policjantów drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych. Jak wyglądają tegoroczne statystyki?

Działania rozpoczęły się w piątek 19 kwietnia o godzinie 6.00 i trwały do wtorku 23 kwietnia. W tym czasie na drogi powiatu mikołowskiego wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań mundurowych należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. ciężką nogą.

W czasie trwania akcji w naszym powiecie skontrolowano 172 pojazdy oraz trzeźwość 1211 kierujących. Policjanci ujawnili w tym czasie ogółem 160 wykroczeń w ruchu drogowym z czego na kierujących nałożyli 87 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości co stanowiło zdecydowaną większość wszystkich ujawnionych. Z ruchu drogowego mundurowi wyeliminowali dwóch kierujących: jednego nietrzeźwego rowerzystę z ponad „promilem” oraz kierującą renault laguną, która miała ponad pół promila alkoholu w organizmie.

INFO: KPP Mikołów

Zostaw komentarz