76. edycja Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu w powiecie mikołowskim

0

5 sierpnia w godzinach popołudniowych na terenie powiatu mikołowskiego ( Mikołów, Ornontowice, Orzesze) przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 76. Tour De Pologne. Etap III, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez trasą: Ruda Śląska – Mikołów – Orzesze – Żory – Jastrzębie Zdrój – Świerklany – Rybnik – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice – Zabrze (4 rundy). W związku z organizacją przedsięwzięcia tego dnia przewidziane są utrudnienia dla ruchu pojazdów

Na czas przejazdu zostaną tymczasowo zamknięte drogi, po których wytyczona została trasa przejazdu peletonu. Utrudnienia w ruchu przewidywane są w godzinach 14:30 – 16:15. Po przejechaniu wyścigu ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony.

Kolarze przejadą następującymi ulicami powiatu:
-skrzyżowanie DW 925 z DK 44 ( skrzyżowanie ulic Gliwcka, Oświęcimska, Przelotowa);
-Przelotowa;
-Korfantego;
-Spyry;
-Bujakowska;
-Gliwcka;
-Rynek;
-Rybnicka.

Na wyżej wymienionych ulicach w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach. W związku z tym wystąpią również utrudnienia w obrębie zamkniętych ulic.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię  Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

INFOi fot. KPP Mikołów

Zostaw komentarz